Sieć i bezpieczeństwo

W DataCenter365.pl wszelkie usługi w taki czy inny sposób powiązane są ze sobą za pomocą struktur sieciowych. W standardowej podstawowej konfiguracji urządzenia Klienta otrzymują całkowicie czyste, niefiltrowane kanały do interface`ów ich urządzeń, zarówno połączone do Internetu, jak i do innych źródeł objętych umową o świadczenie usługi. Jest to rozwiązanie domyślne, ale w arsenale naszych usług w zależności od wymagań Klienta, mamy takie dodatkowe usługi jak filtrowanie portów, firewall, intrusion detection. Pozwala to na poczucie większego bezpieczeństwa przed atakami z zewnątrz.

Gdy zawiedzie sprzęt Klienta możemy zaoferować rozwiązania redundancji i load-balancingu (rozkładania ruchu pomiędzy kilka maszyn fizycznych) oparte o urządzenia Barracuda Networks.

Ataki zewnętrzne nie są jednak najgroźniejsze dla zaawansowanych usług telekomunikacyjnych. Często problemem nie jest zła wola osób trzecich, lecz zdarzenia losowe, które skutecznie ograniczają możliwość korzystania z usług, takie jak niedostępności sieciowe, czy zaniki napięcia.

W DataCenter365.pl dostęp do światowych zasobów sieciowych opiera się na 3 fizycznych drogach światłowodowych, a połączenia z Internetem wykonywane są w oparciu o siatkę (mesh) niezależnych routerów BGPv4 Juniper Networks. DataCeneter365.pl posiada niezależne połączenia Internetowe oparte o bezpośrednią wymianę ruchu z innymi operatorami krajowymi i zagranicznymi. Nie jest więc zależne od sieci jakiegokolwiek innego operatora, co w efekcie daje wysoką redundancje i niezwykle wysoką dostępność wszystkich usług.

To wszystko jednak na nic się nie przydaje, gdy po prostu nie ma zasilania urządzeń w energię elektryczną. Aby taka sytuacja nie miała miejsca, DataCenter365.pl wyposażone jest w dwa źródła zasilania, system automatycznie uruchamianych agregatów prądotwórczych firm IVECO i John Deere, oraz wysokowydajne UPSy firmy General Electric oraz Powerware typu online. Ponadto, oferujemy Klientom, których urządzenia są wyposażone w reduntantne zasilacze możliwość wpięcia ich w dwa niezależne systemy UPS, co daje im pewność, że ich urządzenia nigdy nie stracą dopływu energii.

Centrum DataCenter365.pl jest nie tylko dobrze chronione przed atakami z zewnątrz, uszkodzeniami sieciowymi, czy brakiem zasilania, lecz także fizycznie przed dostępem osób z zewnątrz.

Centrum wyposażone jest w ochronę fizyczną całego budynku, system kontroli dostępu, system alarmowy, system kamer CCTV. Tak więc spełniamy wszelkie wymagania niezbędne do utrzymywania baz danych zgodne z wymogami GIODO i innych instytucji państwowych.