Hosting – gdzie i jak wybrać?

Wyodrębnione miejsce na dysku twardym, stale podłączone do Internetu, to hosting. W takim właśnie miejscu przechowuje się wszelkie dane. Mogą to być np. pliki multimedialne, dokumenty, konta e-mailowe, strony internetowe, portale itd. Decydując się na takie rozwiązanie, jak usługi hostingowe warto wziąć pod uwagę:

  • pojemność serwera,
  • bezawaryjny czas działania (uptime),
  • transfer,
  • kopie bezpieczeństwa (backupy),
  • obsługiwaną technologię.

Usługi hostingowe znajdują się także w naszej ofercie, którą można wcześniej przetestować. Jako dostawca usług hostingowych dbamy o to, aby poprawnie działały udostępniane przez nas dyski i połączenia serwerowe z Internetem.

Własny serwer

Każda z maszyn, które znajdują się w zasobach naszej firmy, oddawanych przez nas do Państwa dyspozycji, jest złożona z elementów najnowszej technologii dostępnej w chwili podpisywania umowy. Proces przygotowania i dostosowania serwera zaczyna się od wnikliwej analizy potrzeb Klienta, poprzez dobór podzespołów mając na uwadze późniejszą możliwość rozbudowy, oraz szybkiej wymiany elementów w przypadku awarii. W fazie wdrożenia usługi, po określeniu parametrów przekazywanej Klientowi maszyny następuje montaż, dogłębne testowanie gotowego urządzenia, oraz instalacja oprogramowania inicjalnego wraz z zamówionymi panelami zarządzającymi. W pakietach standardowych znajdą Państwo konfiguracje sprzętu opartego o technologie firm Intel, jednak na życzenie z przyjemnością zaproponujemy inne rozwiązania technologiczne. Każdy serwer oddawany do dyspozycji Klienta z Warszawy, Gdańska, Łodzi, Krakowa czy innego miasta w Polsce jest fizycznie odrębną maszyną, do której dostęp ma tylko on i osoby przez niego upoważnione, dzięki czemu nie ma konieczności kompromisowego podejścia do kwestii rozdziału zasobów, tak jak to się dzieje w przypadku usług współdzielonych, takich jak serwery wirtualne lub hosting.